دانلود

دانلود اپلیکیشن تراولچی
دانلود اپلیکیشن تراولچی

دانلود اپلیکیشن تراولچی

دانلود اپلیکیشن تراولچی
دانلود اپلیکیشن تراولچی
دانلود اپلیکیشن تراولچی

9 توصیه برای یک سفر هوایی خوش!

 

صندلی های بهم چسبیده، هوای خشک، کابینی که در عرض چند دقیقه از یک فضای سرد به یک فضای داغ تبدیل میشود و بسیاری دیگر، از جمله چالش های یک سفر هوایی هستند. همه میدانیم در پرواز باید به اندازه آب بخوریم، به موقع بخوابیم، غذای سبک میل کنیم و چیزهای کلی از این قبیل. اما در این مطلب قصد داریم 9 توصیه متخصصان در خصوص تجربه یک سفر هوایی خوش را با شما در میان بگذاریم.

 

1. آب بنوشید!

این نکته ای است که اکثر کارشناسان در خصوص سفر هوایی به آن اشاره دارند. “آب و تنها آب” این توصیه ی جِری بیس هاپ است. خلبانی که بیش از 18 سال بر آسمان خطوط آتلانتیک در پرواز بوده است. کینتیا دیال سفرنامه نویس اهل سانتیاگو این مساله را به شکل واضح تری عنوان میکند”این یک چیز بدیهی ست که شما نمیدانید پرواز چقدر طول خواهد کشید” پس نوشیدن آب را به بعد از آن موکول نکنید! او میگوید اغلب به ازای هر ساعت پرواز یک لیتر آب مینوشد. بعضی ها هم، طبق یک عادت خوب هیچگاه بطری آب را از خود جدا نمیکنند! قبل از پرواز آن را پُر کرده و در جای قابل دسترسی قرار میدهند. (هرچند که بعضی از خطوط هوایی مانع ورود بطری آب به هواپیما میشوند)

 

2. قرص خواب دردسر ساز

وینی پارتریج مهمانداری است که بیشتر از چهار دهه از عمر خود را در خطوط هواپیمایی آمریکا و در سفر هوایی گذرانده است. او میگوید مردم اغلب در حین پرواز برای اینکه راحت بخوابند از قرص خواب استفاده میکنند. اما این قرص ها چندان هم بی دردسر نیستند! به گفته او مشکل وقتی جدی میشود که پرواز دچار تاخیر شده و شما زمانی باید خود را برای سوار شدن آماده کنید که حسابی خواب آلوده هستید. و یا وقت پیاده شدن از هواپیماست و شما به سختی میتوانید چشم هایتان را باز نگه دارید.

 

اما پاتریشیا شولتز نویسنده کتاب پرفروش “هزار جای دیدینی که قبل از مرگ باید دید” توصیه ای دارد که شنیدنی ست. او میگوید باید قرص ها را قبلا امتحان کرده باشید تا به آنها اعتماد کنید و پرواز جای خوبی برای مصرف بار اول نیست. برای مثال او میگوید واکنش یکی از دوستانش به این قرص ها، 10 ساعت بیداری مداوم بوده است!

 

3. به نوشیدنی های غیر مجاز نه بگویید!

این جا محلی ست که شما باید به وسوسه خود غلبه کنید! تقریبا بیشتر سفر هوایی خارجی در طول پرواز، پذیرایی با نوشیدنی های الکلی را از مسافران خود دریغ نمیکنند. بیس هاب و پارتریج هر دو معتقداند آسمان جای خوبی برای مصرف الکل نیست! به نظر آنها اجتناب از الکل باعث میشود در طول پرواز سرحال و سرزنده تر باشید.

 

4. صندلی را خودتان انتخاب کنید

گاهی این امکان وجود دارد که قبل از پرواز نقشه چیدمان صندلی ها و موقعیت آنها را ببینید. پس در آن صورت حتما خودتان دست به کار شوید و صندلی تان را انتخاب کنید. ممکن است شما از انتهای هواپیما یا روبروی صف بلند دستشویی دل خوشی نداشته باشید. بخصوص در پرواز های طولانی صندلی های کناری راهرو گزینه بهتری برای انتخاب هستند. پس بهتر است بلیط خود را از وب سایت هایی خرید کنید که نقشه و توضیح کافی در خصوص صندلی ها در اختیار شما قرار میدهند.

 

5. غذا

در سفر هوایی یک توصیه مهم را فراموش نکنید. سعی کنید غذایی که در طول پرواز میل میکنید تازه تهیه شده باشد. اما آیا میتوان همیشه روی این حساب کرد که در فرودگاه و تنها چند دقیقه مانده به پرواز اقدام به خرید غدا کنید؟ قطعا خیر! خانم شولتز توصیه میکند که از منزل مقداری میوه، کمی غذای پروتئینی سبک و کشمش به همراه داشته باشید. شاید بهتر باشد این بار پرخوری را به وقت دیگری موکول کنید و بیشتر غذاهای سبک مصرف کنید.

آجیل تازه هم گزینه خوبی است. به شرطی که خشک و بوداده نباشد زیرا در این صورت باعث تشنگی مدام شما خواهد شد. پروتئین موجود در آجیل تازه باعث میشود در طول پرواز احساس گرسنگی شما تا حد زیادی برطرف شود. آدامس هم به شرط بدون قند بودن باعث تحریک ترشح بزاق میشود و در واقع مانع احساس تشنگی مدام شما در طول پرواز خواهد شد.

 

6. چه چیز بپوشیم، چه چیزی نپوشیم!

هرچند که انتخاب لباس در سفر یک امر کاملا شخصی ست اما بد نیست به این توصیه ها گوش کنیم. به نظر آرنت آرن، سفرنامه نویس کانادایی انتخاب لباس شیک و مناسب باعث میشود حس بهتری در پرواز داشته باشیم. اما او معتقد است پوشیدن لباس تنگ برای نشستن در صندلی گزینه خوبی نیست. پس راه حل چیست؟ میتوانید شلوار و پیراهن نه چندان شیک اما راحتی بپوشید و بعد با یک ژاکت زیبا روی آن همه چیز را محو کنید!

در واقع اسم این راه حل چند لا پوشیدن است. ترکیب یک تی­شرت یا پیراهن راحت با یک ژاکت باعث میشود شما برای هر تغییر دمایی آماده باشید. علاوه بر این، این امکان همیشه وجود دارد که نوشیدنی یا غذای شما روی لباستان لکه ای ایجاد کند. پس بهتر است به یک لایه لباس اکتفا نکرده و با سِت کردن لباس ها باهم، در عین خوش پوشی از اتفاقات عجیب و غریب هم در امان بمانید! بد نیست در سفر هوایی یک شال پشمی هم دم دست داشته باشید. در این صورت اگر تهویه هوا شما را آزرده کرد به عنوان پتو و اگر لازم شد به عنوان یک بالشت از آن استفاده کنید.

 

7. اینجا هم پاها، قلب دوم شما هستند!

توصیه دیگر آرن در خصوص جوراب هاست. انتخاب جوراب پشمی و محکم دو حُسن اساسی دارد. اول اینکه پاهای شما در طول سفر گرم خواهد ماند و دوم اینکه در کل چه در سفر هوایی و چه در هر شرایط دیگر، جوراب های محکم و کمی چسبیده باعث جلوگیری از تورم پاها و لخته شدن خون در کف آنها میشود. به عنوان توصیه جدی آخر، انتخاب کفش های سبک و راحت باعث میشود در صورتی که ترجیح دادید دراز کشیده و یا استراحت کنید، آنها را به راحتی از پا درآورده و در یک گوشه قرار دهید.

8. بیکار ننشینید

بالاخره همه هم علاقمند به خوابیدن در سفر هوایی نیستند. برای یک مسافر که مدت پرواز قابل توجهی پیش رو دارد گزینه هایی هم هست که این زمان را به شکل بهتری صرف کند. تماشای فیلم هایی که قبلا دانلود کرده اید و در لب تاپ ذخیره دارید، حل جدول یا سرک کشیدن در مجله هایی که معمولا فرصت خواندن آنها وجود نداشته و یا مطالعه کتاب راهنما و آشنایی بیشتر با شهری که مقصد سفرتان است. سعی کنید هدست یا هندزفری شخصی خود را دم دست داشته باشید چون معمولا کیفیت آن به نسبت گوشی هایی که در طول پرواز داده میشود بهتر است. راستی به احتمال زیاد شما هم تمام آلبوم های مورد علاقه تان را گوش نداده اید. پس بد نیست اگر یکی دوتا از آنها را برای وقت پرواز کنار بگذارید.

 

9. وقت آن است که چشمهایتان را ببندید

اگر احساس میکنید وقت استراحت است، گوشی، لب تاپ و یا هرچیز دیگر را کنار گذاشته و با کمی استراحت خود را برای گشت و گذاری پر انرژی در شهر آماده کنید. هدفون ها و گوشی های حرفه ای وجود دارند که اجازه ورود صدای کابین و افراد را نمیدهند. بسته به اینکه چقدر به این مساله حساس هستید یکی از آنها را از قبل تهیه کنید. همچنین بد نیست به فکر یک چشم بند راحت هم باشید. برای خانم ها، استفاده از چشم بندهایی که حالت عینک دارند باعث میشود نگرانی از بابت پاک شدن آرایش خود نداشته باشند.

خوشحال میشویم اگر شما هم توصیه ها و تجربه های سفر هوایی خود را در اینجا به اشتراک بگذارید.