sibche-blue-logo
دانلود برنامه از سیب ایرانی

چگونه می‌توانید برای سفر با دوستانتان برنامه‌‌ریزی کنید؟ (قسمت اول)

 


می‌خواهید دوستانتان را بشناسید؟ با آنها به سفر بروید! سفر با دوستان یک راه خوب برای شناخت یکدیگر است. هم‌چنین تعطیلات با دوستان می‌تواند بسیار سرگرم کننده باشد. با یک برنامه‌ریزی درست، شما می‌توانید در زمان تعطیلات با دوستانتان به سفرهای خاطره‌انگیزی بروید. با برنامه ریزی درست سفر، شما به خوبی اطمینان حاصل خواهید کرد که به راحتی به مقصد می رسید، بدون هیچ مشکلی جایی برای اقامت خواهید داشت و زمانی که به مقصد رسیدید، به راحتی در آن جا مستقر می شوید. همچنین این کار به شما کمک می کند تا مدیریت مالی را در دست داشته باشید و هزینه های سفرتان را کنترل کنید. برای برنامه ریزی شما باید به موارد زیر توجه کنید.
1. انتخاب مقصد اولین قدم برای برنامه ریزی است.
ابتدا باید مقصد خود را انتخاب کنید. اگر به خارج از کشور بروید، احتمالاً سفر هزینه ی بیشتری برایتان خواهد داشت اما هیجان انگیزتر خواهد بود. موضوع هزینه بستگی به انتخاب تور و زمان سفرتان نیز دارد. گاهی اوقات سفرهای داخلی با سفر به کشورهای همسایه به لحاظ هزینه تفاوت زیادی ندارد. اما اگر این اولین سفر شما با دوستانتان است، پیشنهاد می کنیم، به خارج از کشور سفر نکنید. این پیشنهاد از آن روست که شما شناخت کافی از همسفران خود و واکنش های آنها در طول سفر ندارید. پس بهتر است محیطی که اختلاف فرهنگی بیشتری را با کشور خودتان دارد، برای سفر اول با دوستانتان انتخاب نکنید.


2. چگونگی انتخاب دوستانتان برای برنامه ریزی سفر بسیار مهم است.
اینکه برای سفر چه کسانی را انتخاب کنید، بسیار در روند برنامه ریزی شما تأثیرگذار خواهد بود. افراد جوان از سفر توقعات و خواسته های متفاوتی با افراد مسن دارند. بنابراین مهم است که همسفران شما با هم هماهنگی داشته باشند.
تعداد افراد نیز بسیار مهم است. اگر می خواهید به خارج از کشور بروید، بهتر است برای گروه کوچکی برنامه ریزی کنید. اما اگر سفر شما داخلی است، تعداد بالای 15 نفر، باعث کاهش هزینه ها می شود. برای برنامه ریزی و انتخاب مکان به میزان علاقمندی دوستانتان توجه کنید. سپس از حداکثر افرادی را که فکر می کنید از سفر لذت می برند را برای همسفر بودن دعوت دهید.
3. پیش از سفر برای برنامه ریزی با دوستانتان ملاقات کنید.
در این قرار ملاقات هر کس ایده و توقعات خود را از سفر بیان می کند. این قرار می تواند یک مهمانی خانوادگی باشد. شاید هم با دوستانتان در یک کافه یا رستوران محلی جمع شوید. مهم این است که پیش از سفر ایده ها و نگرانی های خود را با هم به اشتراک بگذارید و راه حل های مناسبی برای آنها بیابید.
ایده ی مشارکت و مشورت یکی از مهم ترین نکات در سفر است. برنامه ریزی باید به میزان مشخصی میان همه ی دوستانتان به اشتراک گذاشته شود. این درست نیست که فقط یک فرد که همه چیز را سازماندهی کند. این کار باعث می شود که این فرد خسته شود و از سفرش لذت نبرد و توقع سایرین را هم بالا ببرد. علاوه بر این شاید برخی از دوستانتان فکر کنند که آنها را مجبور به انجام کاری کرده اید که دوست ندارند. پس برای برنامه ریزی بهترین کار مشارکت و مشورت است.
اگر گروه همسفرانتان بزرگ باشد ممکن است تعداد کمی از افراد (4 یا 5) نفر، کار برنامه ریزی را انجام دهند. در این صورت برای گفتگوی پیش از سفر حضور همین چند نفر کافی است. طبیعی است که در میان این جمع هم یک نفر باید رهبری و مدیریت را بر عهده بگیرد. سعی نکنید از این فرد ایرادات بیهوده بگیرید. اما اگر انتقادی به او داشتید، در دفترچه ای یادداشت کنید و در زمان مقتضی به او بگویید. هم چنین یادداشت تمامی موارد از قبیل اینکه چگونه باید پول خرج کنید، محل اقامت کجا خواهد بود و میزان بودجه چقدر است بسیار مفید است. هنگامی که همه برای سفر ایده دارند، رسیدن به یک اجماع در برنامه ریزی سبب می شود که در میانه ی سفر کدورتی پیش نیاید.