sibche-blue-logo
دانلود برنامه از سیب ایرانی

 بلیط چاتری، پروازی ارزان و به صرفه!

 

بلیط چارتری را هر کدام از ما حداقل یکبار شنیده‌ایم و یا ممکن است که تجربه هم کرده باشیم. در حالت کلی هر مسافر هواپیمایی میخواهد که با بهترین قیمت و بیشترین امکانات و کیفیت به سفر برود. در این بین بسیاری از راه‌های دریافت بلیط ارزان قیمت استقبال میکنند و بسیاری نیز از بلیط چارتری استقبال میکنند. شاید بعضا آگهی‌های بلیط چارتری را دیده باشید، بعضا تا 50 درصد تخفیف! همین عبارت وسوسه کننده تخفیف باعث میشود که مسافران به سمت آن کشیده شوند. ولی واقعا بلیط چارتری چیست؟

بلیط چارتری چیست؟!

بلیط چارتری توسط شرکت های چارتر کننده ارائه میشود. اینگونه شرکت ها در فصول خاص، خطوط پر رفت و آمد شرکت های هواپیمایی را اجاره میکنند. انواع مختلف این گونه رزرو ها وجود دارد. برای نمونه، بعضا کل هواپیما را اجاره میکنند، بعضا تعدادی از صندلی ها را در دوره ای خاص. این رزرویشن چندین ماه قبل صورت میگیرد و به همین دلیل تعیین قیمت بلیط ها را شرکت چارتر کننده در اختیار دارد نه شرکت هواپیمایی.

نوسان قیمت در بلیط چارتری بسیار زیاد است. بدین شکل که ممکن است شما و صندلی کناریتان بلیط را با دو قیمت متفاوت خریده باشید. دلیل این اتفاق جالب تنها یک مسئله است، سود بیشتر، ضرر کمتر!

شرکت های فروشنده بلیط چارتری برای جلوگیری از زیان هر چه بیشتر ، هر چه به زمان پرواز نزدیکتر میشوند ، قیمت های خود را پایین تر میاورند. اگر شرکت چارتر کننده نتواند همه‌ی بلیط ها را به فروش برساند بسیار متضرر خواهد شد. بدین ترتیب، هستن مسافرانی که بلیط مشهد به تهران را با 50 درصد تخفیف خریداری کرده‌اند!

پرواز چارتری چیست؟

بر خلاف نام، این نوع پروازها هیچگونه ارتباطی با موضوع صحبت ما ندارد! پرواز های چارتری پرواز های بسیار گران قیمت هستند که هواپیماهایی با ظرفیت حداکثر 10 نفر را شامل میشود. اینگونه پرواز ها مخصوص افراد بسیار مرفه و سرمایه دار است که برای امور شرکتی خود و همچنین کارهای تجاری به سفر میپردازند. معمولا مسافران این دو نوع چارتر را با هم اشتباه میگیرند.

چگونه بلیط چارتری با قیمت مناسب پیدا کنیم؟

معمولا شرکت های عرضه کننده بلیط چارتری برای اینکه بلیطشان به فروش رود در لحظه های پایانی قیمت خود را به شدت پایین می‌آورند تا صندلی های چارتری خود را به فروش برسانند. در واقع این شرکت ها میخواهند که جلوی زیان خود را بگیرند چرا که آنها باید هزینه های صندلی های خالی کرایه ای را بدهند. معمولا در ایام شلوغ سال بلیط های چارتری تفاوت چندانی با بلیط های غیر چارتری و سیتمی ندارند، چرا که تقاضای مسافران بسیار زیاد است همه هستند زمانهایی که مردم رغبت کمتری برای سفر دارند و اینگونه است که شما میتوانید در این زمان ها بلیط چارتری خود را تهیه کنید.

بلیط چارتری یک معامله برد برد است. بدین شکل که چارتر کننده با فروش تمامی صندلی ها جلوی زیان شرکت خود را میگیرد و از این راه به اعتبار و اسم و رسم خود می‌افزاید. از طرفی دیگر نیز، مسافران میتوانند با هزینه بسیار کمتر اقدام به رزرو بلیط خود کنند.

ما در تبم بزرگ تراولچی، با تکیه بر دانش متخصصین خود و همچنین تجریه چندین ساله در امور پروازی، آمادگی این را داریم که به شما در تهیه بلیط چارتری خود کمک کنیم. افتخار تراولچی این است که به شما مسافران محترم، بهترین خدمات را در کمترین زمان و به صرفه ترین قیمت ارائه بدهد.

معایب بلیط چارتری

شاید بتوان مهم ترین مزایای بلیط های چارتری را، قیمت بسیار مناسب آنها دانست. بدون شک قیمت پایین بدون ایراد نیست. بلیط های چارتری با معایبی همراه هستند. در این بین هستند افرادی که معایب را بر قیمت مناسب ترجیح میدهندو به دنبال بلیط سیتمی میروند و بعضا نیز هستند افرادی که قیمت مناسب را به همه‌ی مشکلات ترجیح میدهند ما در تراولچی  سعی کرده‌ایم مهم ترین مشکلات بلیط چارتری را برای شما توضیح دهیم تا با اطلاع کامل از تمامی شرایط اقدام به رزرو بلیط خود کنید.

امکان کنسل کردن برای اکثر بلیط های چارتر وجود ندارد. این یکی از مهمترین معایب بلیط  های چارتری است. اگر هم این امکان وجود داشته باشد، هزینه آن بسیار بالاست، گاهی به میران قیمت بلیط. و یکی دیگر از مهم ترین نکات درباره پرواز چارتری و در واقع یکی از ضعف های آن این است که پروازهای چارتر مسئولیتی در قبال حقوق شما ندارند! و در صورت وقوع هر گونه اتفاقی برای بار شما، تاخیر و یا هر مشکل دیگری، شرکت هواپیمایی پاسخگوی مشکلات شم خواهد بود.