sibche-blue-logo
دانلود برنامه از سیب ایرانی

ترفند‌های عکاسی: چگونه در سفرهای تک نفره بهتر عکس بگیریم؟

سفر شخصی راهی سرگرم­ کننده برای کسب تجربیات جدید و نیز راهی درست برای شناخت محدویت­ های خود است، بدون اینکه نگران هماهنگ سازی با نیازها و خواسته­ های چندین نفر باشید. تنها مشکل، زمانی­ است که برای ثبت خاطرات، به فرد دیگری برای گرفتن عکس نیاز دارید. خوشبختانه، تکنولوژی باعث شده مستندسازی سفر ساده ­تر شود. (قطعا هر فردی می­ خواهد بهترین عکس­های خود را در فضای مجازی به اشتراک بگذارد).

بسیاری از افراد به تنهایی سفر می کنند، بنابراین باید ترفندهای عکاسی و فیلم برداری در اوقاع تنهایی را فرا بگیرند. در ادامه چند ترفند برای گرفتن عکس ­های سفر در مسافرت­ های انفرادی را می ­خوانید.

سه­ پایه عکاسی همراه خود داشته باشید

حتی اگر مسافرت شما انفرادی نباشد، همراه داشتن سه­ پایه برای عکاسی حرفه­ ای لازم است. یکی از ترفندهای عکاسی استفاده از سه پایه است . سه­ پایه به شما کمک می­کند تا دیگر عکس­ های تار و لرزان نداشته باشید. برای دوربین ­های کوچکتر، سه­ پایه­ های منعطف مشابه، حتی در زمین­ های نامنظم هم برای نگه داشتن دوربین شما عالی است.

من شخصا از سه ­پایه برای دوربین سنگین خودم استفاده می­کنم که حتی در مکان های ناهموار هم قابل تنظیم است. همچنین با تنظیم تایمر کنترل از راه دور می­توانم هرلحظه عکس بگیرم تا دیگر نیازی به جلو و عقب رفتن برای گرفتن عکس در زوایای مختلف نباشم.یکی از ترفندهای عکاسی

از منوپاد استفاده کنید

یکی دیگر از ترفندهای عکاسی در سفر استفاده از منوپاد برای گرفتن عکس­ های سلفی هنوز هم بسیار جذاب است. چون در قاب عکس، محدوده گسترده­ تری خواهد بود و دیگر فقط شامل بازوی انسان نمی­شود. به این ترتیب شما می­ توانید پس زمینه بیشتری را در عکس­ های خود جای دهید و دیگر با یک میلیون عکس نزدیک از خودتان به خانه برنمی ­گردید.

از GoPro استفاده کنید

اگر شما به دنبال عکس کاملی هستید و یا می­خواهید عکس و فیلمتان از یک چشم­انداز بسیار زیبا باشد، پس یک GoPro بخرید به لوازم عکاسی خود، هنگام گشت و گذار، اسکی و دوچرخه سواری ببندید. ترفندهای عکاسی همه در این دستگاه جمع شده است و این راهی عالی برای ثبت تجربیات جذاب سفر شما است. با استفاده از GoPro، شما می­توانید در زیر آب هم عکاسی کنید. ما از Hero4 استفاده می­کنیم، چون تنها GoPro یی هست دارای صفحه LCD برای گرفتن و دیدن عکس­هایتان است.

از یک فرد غریبه درخواست کنید

اینکه آیا شما لوازم تخصصی برای عکس گرفتن داشته باشید یا نه، همیشه گزینه ای مثل درخواست از شخصی دیگر برای گرفتن عکس وجود دارد. شما تنها برای دیدن یک فرهنگ و مکان خارجی سفر نمی­ کنید بلکه می­ خواهید آن را تجربه و در دنیا و شیوه زندگی متفاوتی شرکت کنید. گرفتن عکس ­ها راهی عالی برای ثبت خاطرات سفرتان است. درخواست از شخصی دیگر، برای عکس گرفتن از شما، راهی مناسب برای برقراری ارتباط نیز هست.ترفندهای عکاسی خود را محدود به استفاده از نما و دوربین نکنید.

برنامه ویرایش عکس نصب کنید

شما عکس سلفی خوبی گرفته­ اید، اما چیزی که شما بعد از گرفتن عکس انجام می­دهید، به همان اندازه، مهم است. اکثر تلفن­ های همراه، دارای یک برنامه ویرایش تصویر برای ویرایش اولیه مانند برش و چرخش عکس هستند. اما با استفاده از برنامه­های دیگر نیز می­توانید تغییر رنگ و کاهش شلوغی و … را انجام دهید و ترفندهای عکاسی و ویرایش عکس را به کار ببرید.

برای عکس­ هایی که با موبایل تان نگرفته ­اید، نرم­ افزار فتوشاپ را پیشنهاد می­ کنم. بسیاری از عکاسان از نرم افزار لایت روم که یادگیری آن ساده ­تر است، استفاده می کنند.

از لوازم بروز استفاده کنید

ترفندهای عکاسی

احتمالا این جمله معروف را شنیده­ اید که ” دوربین خیلی مهم نیست، عکاس باید حرفه ای باشد که عکس­ های خوبی بگیرد”. شما به لوازم عکاسی به ارزش 10 هزار دلاری برای گرفتن عکسی خوب، نیازی ندارید، فقط تعداد مگاپیکسل­ تصاویر هست که اهمیت دارد. من بعضی از عکس­ ها را هم با ایفون و هم با دوربین می­گیرم که عکس گرفته شده با دوربین همیشه بهتر بوده است. دوربینی خوب با مگاپیکسل بیشتر، بدان معنی است که عکس شما بعد از ویرایش بی کیفیت نخواهد شد، همچنین با برش عکس همچنان عکس با کیفیتی خواهید داشت و می­توانید از گزینه ­های بیشتری برای ویرایش استفاده کنید. امیدواریم در طول سفرتان این ترفندهای عکاسی را به خاطر داشته باشید و بکار بگیرید و از سفر خود لذت ببرید.