sibche-blue-logo
دانلود برنامه از سیب ایرانی

درخواست هایی که در طول سفر با هواپیما می تونین داشته باشین

در این نوشته شما رو با ۸ چیزی که توی یه سفر هوایی می تونین از مهمانداران هواپیما درخواست کنین که شاید با هیچ کدام از این ها تا به حال برخورد نکرده باشین، آشنا کنیم.

درخواست از مهماندار هواپیما

حتی اون هایی که به صورت حرفه ای ترفندهای مختلف برای پرواز بهتر با هواپیما رو می دونن احتمالا از درخواست هایی که در هواپیما می تونن داشته باشن اطلاعات کاملی نداشته باشن. توی پروازهایی که ساعت های پرواز طولانی دارن مثل یه پرواز 7 ساعته می تونین درخواست هایی کنین که توی پروازهای کوتاه بین شهرهای مختلف و نزدیک نمی تونستن داشته باشین. از سرویس مراقبت از اطفال (بله، واقعی هست٬) تا درخواست پذیرایی مجدد برای سرو غذا در پرواز که می تونین داشته باشین.

۱.دارو

آیا تا به حال اتفاق افتاده که در سفر بیمار بشین یا جایی از دستتون آسیب دیده باشه؟ اگه تا به حال با این اتفاق رو به رو نشدین نگران نباشین، چون درحال حاضر در همه هواپیما ها جعبه کمک های اولیه و ضروری ترین دارو های ممکن وجود داره و اگه برای شما کوچکترین مشکلی پیش بیاد امکان رسیدگی به مشکل تون وجود داره. همچنین اگه در حین مسافرت جایی از بدنتون خراش ببینه برای جلوگیری از ادامه خون ریزی براتون پانسمانش می کنن .

۲.یک وعده غذایی دیگر

توانایی شرکت هواپیمایی برای ارائه وعده غذایی اضافه به موارد متفاوتی بستگی داره. تعرفه های اقتصادی، همچنین تعداد مسافران حاضر در پرواز و غیره از جمله موارد تعیین کننده توانایی یا ناتوانی یک شرکت هواپیمایی در تامین وعده غذایی اضافه هست. به این معنی هست که شما اگه هر وقت به صورت مودبانه برای مثال درخواست اسنک اضافه ای کنین اگه در یک هواپیمایی باشین که مشکل بودجه پرواز نداشته باشن براتون میارن.

در بیشتر پرواز هایی که در ارتفاع 35 هزار فوت و یا بیشتر هواپیما پروازش باشه (یعنی مسافت طولانی تری داره)، به اندازه کافی مواد غذایی اضافه در هواپیما پیدا می شه. فقط حواستون باشه که مودبانه درخواست کنین.

۳.کمک برای نگهداری اطفال

اگه از اون دست پدر و مادری هستین که با نوزاد، کودکان نوپا و بچه ها پرواز می کنن، امکانات بسیار زیادی هست که شرکت های هواپیمایی در اختیار کودکان قرار میدن از جمله دفتر های رنگ آمیزی، وعده های غذایی خاص و حتی اتاقی برای بازی در پروازهای خاص. برخی از شرکت ها هم وقتی که شما نیاز به استفاده از سرویس بهداشتی داریم از فرزند شما مراقبت می کنن.

شرکت هواپیمایی امارات به کودکان هدیه ای به نام “هیولاها با من پرواز کنین” میده که داخلش یه پتو، یه کوله پشتی، مجله هایی پر از پازل ها و صفحات رنگ آمیزی و نقاشی وجود داره.

۴.پزشک

اگرچه این درخواست خیلی خاص و کم هست (امیدواریم شما هم نیاز به پزشک نداشته باشین)، بعضی وقتا ممکنه در موارد اضطراری که هواپیما از زمین بلند شده شما به خدمات پزشکی سریع نیاز پیدا کنین. اگه تا به حال به این موضوع فکر کردین باید بگم که تمامی خدمه هواپیما فوریت های پزشکی رو آموزش دیدن و می تونن تا فرود و مراجعه پزشک، ازشما مراقبت کنن تا برای شما اتفاق ناگواری رخ نده.

بعضی از شرکت های هواپیمایی با استخدام دانشجویان رشته پزشکی علاوه بر ایجاد فرصت شغلی برای اونها امنیت ویژه ای به پرواز های خود میدن .

۵.دستمال مرطوب

این درخواست در بیشتر پرواز ها وجود داره، در پرواز ها وقتی که میخواین صندلیتون رو تنظیم کنین ممکنه فردی وسواسی باشین و از کثیفی دستتون نگرانی داشته باشین. با توجه به این موضوع می تونین از مهماندار هواپیما درخواست دستمال مرطوب کنین تا دستتون را با دستمال مرطوب به خوبی پاک کنین تا از تمیزی دستاتون مطمئن بشین و ترس به دل خودتون راه ندین. پیشنهاد ما اینه که حتی اگه وسواسی هم نیستین برای بهداشت خودتون در سفر با دستمال مرطوب دستاتون رو تمیز کنین.

۶.در خواست یک بطری آب اضافی

اگه فردی هستین که سعی می کنین بسیار آب بنوشین یا بدنتون سریعا آب از دست میده  می تونین بطری آب اضافه ای از خدمه در خواست کنین. این کار باعث میشه که استرس شما از بین بره و همچنین کم آبی بدنتون جبران بشه .

۷.کمک برای از بین بردن ترس و استرس 

اگه شما از اون دسته از افرادی هستین که از پرواز ترس دارین و ترس از دست دادن جونتون رو هم دارین این قسمت مخصوص شماست. قبل از هرچیزی در نظر بگیرین که امن ترین تکیه گاه شما خلبان با تجربه ای هست که در پرواز حضور داره پس نگران نباشین. شما می تونین از خدمه بخواین تا به شما کمک کنن تا ترستون از بین بره. ممکنه در طول پرواز برای شما داستان ها و لطیفه های خنده داری تعریف کنن که فکر شما از اصل داستان پرت بشه. البته با اولین پرواز ترس شما از بین میره.

۸.کیک تولد

یکی از راه هایی که می تونه حس فوق العاده ای در سفر هوایی برای خانوادتون ایجاد کنه، پیش خرید کردن یه کیک تولد برای یکی از عزیزانتون هست. یه کیک رو قبل از سفر سفارش بدین و عزیزتون رو در طول سفر با هواپیما شگفت زده کنین. در حال حاضر 2 شرکت هواپیمایی این درخواست رو انجام میدن ولی با توجه به پیشرفت خدمات به زودی در بیشتر هواپیما ها این امکان فراهم میشه. برای سفارش کیک باید حداقل 24 ساعت قبل از پرواز خریدش رو از شرکت هواپیمایی انجام بدین. (البته بازم اشاره کنم که همه ی شرکت ها این خدمات رو ندارن و میتونین از آژانس های هواپیمایی سرویس های پرواز های مختلف رو سوال کنین.)

بهترین تولد زندگی عزیزتون میتونه باشه، مگه نه؟ تولد در هواپیما! (حالا فکرکنین اگه تنها آرزوی عزیزتون حضور توی یه پرواز فرست کلاس باشه صد در صد این درخواست شدنیه.)

در این مقاله قصد داشتیم که شما را با چند درخواست کوچک که در شرکت های هواپیمایی مختلف امکان پذیر هست آشنا کنیم. اگه شما هم از اون دسته از افرادی هستین که پی در پی سفر می کنن پیشنهاد می کنیم که از این نکات استفاده کنین و اگه نکات دیگه ای هم وجود داره که می تونین با ما در میان بگذارین در قسمت نظرات برامون ارسال کنین.

منبع : bravotv.com