sibche-blue-logo
دانلود برنامه از سیب ایرانی

10 کاری که نباید در سفر هوایی انجام دهید!

 

هدف از سفر هوایی شما مشخص است. یک پرواز امن و رسیدن بی دردسر به مقصد! با این حال گاهی اشتباها دست به کارهایی میزنیم که امنیت و لذت پرواز را به خطر می اندازد. برای پیشگیری از این قبیل اتفاقات قصد داریم 10 خطای ممکن و رایج در طول پرواز را برای شما بازگو کنیم. اگر شما به توصیه ها عمل کنید احتمالا دیگران را به دردسر نمی اندازید و اگر آنها هم عمل کنند، احتمالا سلامت و آرامش همه در طول پرواز تامین خواهد شد!

 

1. داروی جدید امتحان نکنید!

کجا برای امتحان کردن یک داروی جدید بهتر است!؟ در منزلتان و در حالی که به پزشک و مراکز درمانی اطراف آن دسترسی دارید و یا در یک کابین فلزی معلق در بین زمین و هوا که بر فراز یک اقیانوس در حال پرواز است!؟ قطعا کسی نمیتواند پیش بینی کند دارو هایی که در دست دارید و تا به حال از آن استفاده نکرده اید چه تاثیری بر شما خواهند گذاشت. پس این کار را برای وقت بهتری بگذارید. زمانی که پاهای شما روی زمین باشد!

 

2. ایمنی را جدی بگیرید

بله! تقریبا همه ما میدانیم باید کمربند ها ببندیم، گوشی موبایلمان را چه زمانی در حالت پرواز قرار دهیم و درب های خروجی اضطراری حدودا کجا قرار دارند. اما در سفر هوایی بد نیست دقت کنید این درب ها دقیقا در چه فاصله و موقعیتی از جایی که نشسته اید قرار دارند. خطر همیشه هست و انجام مجموع توصیه هایی که شاید تنها چند لحظه زمان میبرند به احتمال زیاد ضامن سلامت و امنیت شما خواهند بود.( در غیر این صورت تصور کنید در یک کابین دود گرفته و پر سرو صدا مجبورید با دست کشیدن به صندلی ها، درب اضطراری خروج را پیدا کنید!)

 

3. در سفر هوایی درباره بمب گذاری شوخی نکنید

هیچ کسی دوست ندارد در ردیفی که شما نشسته اید در مورد اسلحه و یا بمب شوخی بشنود. مخصوصا با عوامل مهماندار و پرواز، زیرا آنها این اجازه را دارند که در صورت تشخیص وجود خطر از طرف هریک از مسافرین، او را از کابین اخراج کنند. (این توصیه را در گمرک و محل تحویل بار هم جدی بگیرید)

 

4. وضعیت صندلی را در زمان صرف غذا تغییر ندهید

یکی از بحث ها در زمینه قوانین سفر هوایی این است که آیا در کل تغییر دادن وضعیت صندلی کار درستی است یا خیر. به هر حال توصیه های درج شده در پشت صندلی و یا کابین در خصوص این کار را مطالعه کنید و اطمینان حاصل کنید مشکلی از این بابت وجود دارد یا خیر. فارغ از اینها، به نظر میرسد احتمال اینکه غذا و یا نوشیدنی های نفر پشت سر شما در صورت جابه جایی صندلی به روی زمین بریزد زیاد است. پس مودبانه تر است که صندلی را در وضعی قرار ندهیم که نفر پشت سر فضای لازم برای استفاده از سینی خود را نداشته باشد.

 

5. غذای بودار نخورید

در سفر هوایی در خصوص صرف غذا به بغل دستی های خود رحم کنید! برای مثال تن ماهی و پیاز گزینه های خوبی برای سیر کردن شکم در طول پرواز نیستند. اگر هم قطاران تان در زمان غذاخوردن شما هم جان سالم به در ببرند، به احتمال زیاد در ادامه سفر چنین شانسی نخواهند داشت!

 

7. ترجیحا از دکمه “تماس با خدمه پرواز” استفاده نکنید

اولویت اول خدمه پرواز این است که پرواز شما را امن نگه دارند. بنابراین برای هر هوس یا درخواست عادی خود از این دکمه استفاده نکنید. ممکن است از خواب بیدار شوید و احساس کنید حال چندان مناسبی ندارید. بسیار خوب، پس دست به کار شوید و با فشار دادن دکمه از مهمانداران کمک بخواهید. اما اینکه تشنه هستید و یا نوشیدنی تان چندان باب میل به نظر نمیرسد، دلیل خوبی برای فشار دادن آن دکمه نیست.

 

8. وسایل خود را تنها درفضای بالای سر خودتان بگذارید

تصور کنید شما کیف و وسایل تان را عقب تر از جایی که نشسته اید گذاشته اید. به همین صورت دیگران هم مجبورند وسایلشان را عقب تر از جایی که نشسته اند بگذارند. مشکل زمانی پیش می آید که در پایان پرواز و در هنگام خروج مسافران همه باید یکی یکی در خلاف مسیر خروج راه بروند تا به وسایل شان برسند. این یعنی اختلال، پس سعی کنید هرچه را همراه دارید تنها در فضای بالای سرتان جا بدهید. (مگر زمانی که چاره ای جز این نداشته باشید.)

 

9. قرار نیست تمام فضای بالاسرتان را شما اشغال کنید!

اگر کیف دستی، کت و یا کوله ای دارید که میتوانید آن را در کنار صندلی و یا جلوی پایتان جا دهید، آن را در فضای بالای سرتان قرار ندهید. دیگران هم به اندازه شما به فضا برای قرار دادن وسایل شان نیاز دارند. پس چه بهتر اگر شما آن نفری نباشید که هرچه را همراه دارد، به زور در جعبه بالاسرش جا داده است!

 

10. اگر کفش هایتان را از پا در می آورید دقت کنید:

ما هیچ مشکلی با کسانی که ترجیح میدهند در پروازهای طولانی کفش های خود را از پا دربیاورند نداریم، جز در چند مورد!

توصیه اول اینکه به هیچ وجه پاهایتان را روی دیگران نگذارید! (مثلا آن را در فضای بین دوصندلی روبرو و یا فضای بین پنجره و صندلی جلویی قرار ندهید. دیگران هم مثل شما دوست ندارند منظره پرواز بر فراز زمین را با صحنه تماشایی پاهای شما عوض کنند!)

و دوم اینکه اگر به هر دلیلی پاهایتان را نشسته اید یا مستعد این هستید که پاهایتان بو بدی بدهد، پیش از هر اقدامی آنها را به داخل کفش هایتان برگردانید! به خاطر داشته باشید راهرویی که در آن نشسته اید یک مکان عمومی ست و رعایت حال کسانی که در جوار شما قرار دارند باید جزو اولویت های شما باشد.

 

11. به فضای نشستن دیگران احترام بگذارید

همانطور که صندلی هواپیماها روز به روز کوچک تر میشوند، مشکلات و دردسر مسافرانی که پاهای بلند یا شانه های عریض تری دارند هم بیشتر میشود. به احتمال زیاد حرکت های مداوم شما، مثل چرخ زدن، تکیه دادن زانو ها و یا کش و قوس دادن به دست ها باعث میشود مسافری که در پشت سر نشسته است نتواند به خوبی صفحه مانیتوری که در جلو روی اش قرار دارد را مشاهده کند. چه خوب که یادمان باشد دیگران هم مثل ما برای فضا و امکاناتی که در طول پرواز در اختیار دارند هزینه کرده اند.