sibche-blue-logo
دانلود برنامه از سیب ایرانی

قوانین گروهی کمپینگ : آیا لذت بردن شما مزاحم دیگران نیست؟

قوانین گروهی کمپینگ ؟ آیا در طبیعت نیز باید به دنبال قانون و دستورالعمل بود؟ پس معنای آزادی در طبیعت چیست؟ پاسخ این است: نخست باید مطمئن باشید که لذت بردن شما مزاحم دیگران نیست. پس از آن هر اندازه که می خواهید آزاد باشید. پس باید قوانین گروهی کمپینگ را رعایت کرد. چیزهایی که باعث آزار سایرین می شود عبارتند از:

  1. سرو صدا

درست است که در طبیعت هستید اما تنها نیستید. بنابراین باید ساعاتی برای آرامش و استراحت در نظر گرفت. ممکن است شما و گروهتان در کمپینگ تنها باشید یا همسایگانی داشته باشید.  در هر دو حال باید قوانین گروهی در کمپینگ را رعایت کنید. ممکن است شما دوست داشته باشید تا دیر وقت بیدار بمانید. سعی کنید با همسفرانتان هماهنگ باشید. اگر می توانید همگی بیدار باشید. در این صورت سروصدایتان کسی را آزار نمی دهد. در غیر این صورت سکوت را در ساعات پایانی شب رعایت کنید و به تفریحات بی سر و صدا مثل لذت بردن از طبیعت و تماشای ستارگان بپردازید.

  1. نور

رعایت خاموشی از قوانین گروهی کمپینگ نیست. اما توجه به آن ضروری است. در نظر داشته باشید که آیا چراغ های روشن شما دیگران را نمی آزارد؟ نور زیاد ممکن است خواب آرام کسی را بر هم بزند. به یاد داشته باشید که فقط شما نیستید که قصد لذت بردن از تعطیلات را دارید. سعی کنید با تفریح خود، لذت را بر دیگران حرام نکنید.

  1. حریم خصوصی

رعایت حریم خصوصی از قوانین گروهی کمپینگ است، مانند همه ی جاهای دیگر. شما ممکن است همسایگانی داشته باشید. پس باید هنگام عبور از محوطه ی کمپینگ شان، به آنها اطلاع دهید. شما حتی باید این حریم خصوصی را برای خود و همسفرانتان نیز ایجاد کنید. به افراد خیره نشوید و دزدانه به کسی نگاه نکنید. به این ترتیب سفری آرام و تعطیلاتی بدون درگیری و چالش را پیش رو دارید.

  1. بهداشت و پاکیزگی

رعایت بهداشت از قوانین گروهی کمپینگ است. شما باید در طبیعت نیز محوطه ی اطراف خود را تمیز نگه دارید.  با این کار علاوه بر حفظ محیط زیست، از نزدیک شدن حیوانات و حشرات به کمپینگ خود جلوگیری کرده اید. پس زباله های خود را جمع آوری و بسته بندی کنید. به این فکر کنید که پس از شما افراد دیگری نیز می خواهند از این محیط لذت ببرند. طبیعت از آنِ همه ی ماست. پس در حفظ پاکیزگی آن بکوشیم.