sibche-blue-logo
دانلود برنامه از سیب ایرانی

نکته‌هایی در مورد جمع کردن وسایل سفر

کوله پشتی جمع و جور دغدغه هر مسافری ست. کوله ای که با آن بتوانید در ژاپن قطارها را تعقیب کنید (هرچند که با سرعت باد حرکت کنند) و در اتوبوس های شلوغ هندوستان، خیلی سریع برای آن یک جا پیدا کنید. و یا بعد از اینکه قایق برنامه ریزی شده شما در چشم به هم زدنی از ساحل دور شد بتوانید بلافاصله پنج شش نفری داخل یک قایق کوچک جا خوش کرده و منظره غروبی که در انتظارتان است را از دست ندهید!

انتخاب  و چینش لوازم سفر یک چیز کاملا شخصی ست و برای اینکار هرکسی ایده ها و تجربه های خودش را دارد. اما با دانستن تنها چند اصل ساده، میتوانید به مرور به تناسب خوبی در اندازه و وزن آن برسید. شاید این کار ضامن چنین چیزی نباشد که سفر بی دردسری خواهید داشت اما قطعا نوید بخش سلامتی ستون فقرات و ذهن شما در حین سفر خواهد بود!

قانون شماره یک: حجم وسایل شما برای سفر، رابطه مستقیمی با حجم کوله شما دارد!

با یک بسته به اندازه ای که در محفظه بالای سر سرنشینان هواپیما یا اتوبوس جا میگیرد شروع کنید. اندازه آن طوری باشد که به راحتی در آنجا جابگیرد. یادتان باشد چشم پوشی از وسایل ریز و درشتی که در کف اتاق شما آماده سفر کردن هستند تاثیر زیادی بر راحتی و آرامش شما دارند.

فضای خالی نگذارید

سیاه چاله ها به قدری متراکم هستند که  هیچ نوری نمیتواند از گرانش آنها فرار کند! پس تا آنجا که میتوانید بسته ها را طوری بچینید که بهم چسبیده و متراکم باشند. پیچاندن یا به اصطلاح رول کردن لباس ها در مقایسه با مچاله کردن آنها جای کمتری میگیرد. اگر یکی از لباس ها بیشتر از یک سوم حجم یک بسته را گرفته، در مورد بردن یا نبردن آن حتما تجدید نظر کنید!

دنیا آنطورها که شما فکر میکنید، جای قحطی زده ای نیست!

به نظر میرسد اکثر فرهنگ ها، چگونگی شستن لباس را درک کرده باشند! استفاده از امکانات هتل، خشک شویی یا حتی خانم مسنی که در ازای دریافت کمی پول لباس های شما را به روز اول اش باز میگرداند تنها بخشی از راه حل­هایی ست که میتواند دغدغه شستن آنها را از سر شما بیرون کند! علاوه بر این تحت هر شرایطی به یاد داشته باشید این روزها در هر خانه ای حداقل یک سینک لباس شویی و کمی ماده شوینده پیدا میشود!

سه گانه معروف و دوست داشتنی

همه این سه گانه را دوست دارند. سه جفت جوراب، سه دست لباس زیر و سه دست پیراهن! یکی را بشور، یکی را بپوش و آن یکی را خشک کن! شما میتوانید کیلومترها با یک شلوار راه بروید. بنابراین دو جفت شلوار و یک شلوار راحتی و یا دامن کافیست. سعی کنید از بین لباس ها، آنهایی را انتخاب کنید که سبک ترند، زودتر خشک میشوند و رنگ آنها طوری ست که چین و چروک را کمتر نشان میدهد.

گوشی موبایل تان از شما باهوشتر است

اکثر وسایل الکترونیکی (مثل اسمارت فون یا دوربین ها) وقتی به برق وصل میشوند به طور خودکار ولتاژ را تنظیم میکنند. پس مبدل­های و دستگاه های تنظیم ولتاژ را کنار بگذارید. در واقع داشتن یکی از تبدیل های دوشاخه برق که به انواع پریزها وصل میشوند کافی ست.

شما به آن نیاز ندارید. یا اگر داشته باشید…

در مدت زمانی که وسایل سفر را میبندید، مدام جمله بالا را تکرار کنید. ناشناخته­های سفر باعث میشود ما با چیزهای جدیدی آشنا شویم اما اینکه از خود بپرسید “چه چیزی؟” باعث مشود در معرض دشواری زیادی قرار بگیرید. شما میتوانید بعضی از این چیزها را به راحتی خریداری کرده و یا قرض بگیرید. مثلا در مورد حوله، بدون شک تکنولوژی (دستمال کاغذی) راهی خوبی جلوی پای شما خواهد گذاشت!

ارزش هر چیزی به نسبت کارایی آن افزایش پیدا میکند

اجازه بدهید با چند مثال توضیح بدهیم:

یک فریزبی frisbee:

اگر تا به حال اسم این وسیله کاربردی را نشنیده اید، حالا وقت آن است که با آن بیشتر آشنا شوید. علاوه بر پتانسیل جهانی این وسیله برای سرگرم کردن افراد (کافی ست آن را به طرف کسی پرتاب کنید تا متوجه شوید!) کاربردهای دیگری هم برای آن در نظر داریم. یک جای خشک برای نشستن، بشقاب، درب کاسه، بادبزن و یک تخته برای برش دادن نان از جمله کاربردهای یک فریزبی هستند. علاوه بر این با گذاشتن آن در سمت بیرونی کوله پشتی تان میتوانید به عنوان یک محافظ سخت روی آن حساب کنید.

سارنگ یا به قول خودمان لُنگ:

این وسیله شگفت انگیز است! هم زمان میتوانید به عنوان یک اتاق در حال تغییر، یک حوله، کیسه، دامن، در مواقعی پتو و یا حتی به عنوان صندلی و نشیمن روی آن حساب کنید!

طناب:

از طناب برای بستن چیزهایی که از کوله پشتی تان بیرون زده استفاده کنید. یادتان نرود با وجود طناب، همیشه یک بند برای آویزان کردن لباس ها دارید. با آن میتوانید کوله پشتی تان را به باربند اتوبوس ببندید و یا در شدت آفتاب ظهر به فکر ساختن یک سقف بالای سرتان باشید. راستی اگر شاخه درخت محکمی پیدا کردید و طنابتان به قدر کافی بلند و محکم بود، لذت تاب خوردن را از دست ندهید!