sibche-blue-logo
دانلود برنامه از سیب ایرانی

خرید بلیط هواپیما
چابهار
ایران

 • پرواز‌های ارزان به

  چابهار

  درباره‌ی چابهار

  چابهار از شهرهای جنوبی استان سیستان و بلوچستان است که تنها بندر اقیانوسی کشور محسوب می‌شود و این یعنی لنگرگاه آن قابلیت پهلو گیری کشتی‌های اقیانوس‌پیما را دارد و منطقه‌ی آزاد تجاری است.

  چابهار مقصدی است که خیلی‌ها به خاطر منطقه‌ی آزاد تجاری‌اش و خریدهای ارزان به آن سفر می‌کنند. ولی جاذبه‌های چابهار و اطراف آن آنقدر جذاب است که حتی اگر هیچ خریدی هم نداشته باشید خاطرات و سفر خیلی خوبی را برایتان رقم خواهند زد.

  چابهار از ترکیب دوکله‌ی «چهار» و «بهار» تشکیل شده است و دلیل این نامگذاری این است که چهار فصل سال در این منطقه آب‌وهوایی مثل بهار را تجربه می‌کنید و دلیل آن شاید بادهای موسمی خنکی است که در فصل‌های گرم از طرف اقیانوس هند به سمت چابهار می‌وزند.

  chabahar bazaar

  بازار سنتی چابهار

  این بازار رنگارنگ و خوشبو از جاهایی است که حتمن هنگام سفر به چابهار باید ببینید و توش کاوش کنید. اینجا برای خرید سوغات چابهار بهترین جاست. هرجا می‌رید پارچه‌های سوزن‌دوزی شده می‌بینید و بوی ادویه‌های تند و سنتی این منطقه پراکنده شده. علاوه بر ادویه و پارچه‌های پرنقش‌ونگار در این بازار صدف، زیورآلات سنتی، روسری و سربند و گیاهان دارویی رو می‌تونید با قیمت خیلی خوبی خریداری کنید.

  ferdos965

  مرکز خرید صالحیار

  مرکز خرید صالحیار هم یکی از مراکز خرید پرطرفدار در چابهار است که دسترسی خوبی دارد و برای محصولاتی همچون چای، لوازم خانگی، پتو و لوازم خانگی، لوازم ارایشی و پوشاک هدف مناسبی است.

  غذاهای چابهار