sibche-blue-logo
دانلود برنامه از سیب ایرانی

5 روش کارآمد برای سفر هوشمندانه تر

 

سفر هوشمندانه به معنی بکار بردن تمام مهارت ها برای اتفاق افتادن آن چیزی ست که شما در ذهن دارید! در وقع از صرفه جویی در هزینه ها گرفته تا استفاده از ابزار و فناوری های نوین همه و همه در نتیجه ی تلاش و تصمیم شما برای داشتن سفر هوشمندانه تر هست! بسیاری از ما ریزِ کاری های سفر را در میانه آن متوجه میشویم. یعنی درست جایی در وسط جاده! چه بهتر که با مرور چند نکته ساده سعی کنیم در سفر مثل حرفه ای ها رفتار کنیم و دست از اشتباهات رایج و مرسومی که سد راه مبتدیان است برداریم! اگر دوست دارید بدانید حرفه ای ها چطور سفر میکنند و در واقع راز هوشمندانه بودن برنامه ریزی های آنها چیست ادامه مطلب را از دست ندهید!

 

1. هوشمندانه رزرو کنید

این از آن خطاهایی ست که اگر بارها مرتکب شدید باید حسابی شرمنده باشید! تقریبا هر کس که تجربه چند سفر هوایی را دارد به این نکته رسیده است که روزرو بلیط در روزهای شروع و اتمام تعطیلات چیزی جز ضرر را در پی ندارد. پس اگر برنامه سفر شما آنقدر دقیق نیست و میتوانید کمی انعطاف به خرج دهید، زمان آن را کمی جابجا کنید تا از روزهای پیک کاری فرودگاه ها فاصله بگیرید!

علاوه بر این تا آنجا که میتوانید به وب سایت های مختلف سر بزنید و قیمت ها را حسابی مقایسه کنید. دقت کنید که اگر پرواز ارزان و خوبی پیدا کردید نیاز به هیچ تعللی در رزور بلیط نیست، زیرا قیمت اغلب بلیط ها گاها به صورت لحظه ای تغییر میکند.

 

2. مثل حرفه ای ها کوله ببندید

کافی ست یکبار این کار را نکنید و در فرودگاه بابت چمدان های اضافه تان اضافه بها پرداخت کنید و یا در عوض یکبار اینکار را درست انجام دهید تا به عادت شما تبدیل شود. درست و حسابی بستن چمدان جدا یک مهارت است و اگر در این کار استاد نیستید حتما آن را تمرین کنید.

گفتن بعضی نکته ها تکراری ست اما مرور آنها برای رسیدن به یک سفر هوشمندانه هیچ ضرری ندارد. سعی کنید لباس های سنگین تر را پایین بگذارید، سیم، شارژر، جواهرات و هرچیز حساس دیگری که امکان آسیب دیدن دارند را در چیز کوچکی مثل جعبه عینک جا بدهید، لباس ها را بجای تا کردن رول کنید و پاسپورت و مدارک را در جای دم دست تری بگذارید. (نه آنقدر دم دست که امکان دزدیدن آن وجود داشته باشد و نه آنقدر مخفی که لازم باشد برای پیدا کردن آن کل چمدان را زیر و رو کنید!)

اگر هم از دسته مسافران فراموش کار هستید بد نیست قبل از اینکه چمدان را ببندید یک لیست از تمام وسایل ضروری سفر بنویسید. (و بعد تا میتوانید از لیست خط بزنید و بار سفر را سبک تر کنید!)

 

3. تحقیق کنید، بعد سفر کنید. (نه برعکس!)

بیشتر از هرچیزی که تصورش را بکنید این روزها مطلب و محتوا در خصوص مقصدی سفر ما وجود دارد. به لطف دنیای نامحدود اینترنت قبل از هر سفر میتوان بی نهایت اطلاعات در خصوص هر نقطه از دنیا بدست آورد. البته شما نیازی به این حجم ندارید. اگر کلمات درستی در گوگل تایپ کنید، بدون شک اطلاعات بسیار بدرد بخوری نصیبتان میشود. کافیست یک قلم و کاغذ بردارید و یا از دفترچه یادداشت موبایل یا تبلت تان استفاده کنید تا اسمی از جاهای دیدنی شهر مقصد را از قلم نندازید! این سفر هوشمندانه. سفری که شما آگاهانه در آن پا میگذارید تا به نسبت زمان و هزینه ای که صرف میکنید بیشترین لذت را ببرید!

 

4. حواستان به جیبتان باشد

هیچی بدتر از بی پول شدن در سفر نیست. (این را بخاطر داشته باشید و اگر احساس میکنید فراموش میکنید یک گوشه یادداشت کنید!)

متاسفانه در این خصوص ما نمیتوانیم توصیه کنیم پول نقد به همراه نبرید چون روابط بانکی ایران با بسیاری از کشورهایی که به آن سفر میکنید قطع است! پس دو دستی از جیب هایتان مراقبت کنید. البته اصطلاح عمومی جیب برای پول شاید در سفر چندان کاربرد نداشته باشد. احتمالا اگر در دهلی 2 هزار دلار در جیب دارید و برای هر حساب و کتابی هربار آنها را بیرون میاورید و در معرض چشم همه میشمارید، باخبر باشید که دارید به نوعی با جان خود بازی میکنید! فراموش نکنید قرار نیست همه بدانند شما چقدر پول بهمراه دارید و درواقع قرار نیست هیچ کس بداند شما چقدر پول در جیب دارید!

 

5. تکنولوژی دوست شماست

باید از دنیای تکنولوژی و تمامی گجت ها و نرم افزارهایی که مشقت سفر را هر روز کمتر و کمتر میکنند تشکر کرد! تکنولوژی کمک میکند سفر هوشمندانه را به معنی واقعی تجربه کنید. اما شاید بپرسید چطور؟ اجازه دهید با چند مثال توضیح بدهیم:

 

نقشه و راهنمای سفر

آیا اپلیکیشن Triposo را امتحان کرده اید؟ این نرم افزار درست به صورت یک راهنمای سفر مجازی و یک نقشه آفلاین در اختیار شماست و بسیاری از نقاط دیدنی و معروف جهان را پشتیبانی میکند!

در خصوص گوگل مپ هم به احتمال زیاد با آن آشنا هستید. اما اگر فکر میکنید از تمام قابلیت های آن برای سفر آگاهید ما در این خصوص شک داریم! پس بهتر است با نگاه انداختن دوباره به آن سعی کنید از تمام امکانات آن سردرآورید!

 

اقامت

به احتمال زیاد شما هم از اقامت مجانی و یا ارزان استقبال میکنید! پس اگر با گوچ سرفینگ و AirBnB آشنا نیستید بهتر است سری در وب بچرخانید و از مزیت های تکنولوژی و تاثیرات مثبت آن بر سفر بیشتر بدانید.

به کمک کوچ سرفینگ میتوانید در هر نقطه از دنیا اتاق خواب و دوش و آشپزخانه رایگان پیدا کنید. پس اگر هنوز پروفایلی ندارید بهتر است سریع دست به کار شوید!

 

تخفیف

نرم افزارهای تخفیف زیادی هستند که در شهرهای بزرگ دنیا مراکز خرید و رستوران های دارای تحفیف را به شما معرفی کنند. به کمک چند کلیک ساده بد نیست کمی در هزینه ها صرفه جویی کنید و برای دوستان تان از سفر به دور دنیا داستان های جذاب تری از نهار خوردن در رستوران فرودگاه داشته باشید!

اینها خلاصه ای از مهارت های ساده اما کاربردی بود که با تمرین و رعایت آنها می توانید مدعی باشید در قرنی که شاهد ظهور تکنولوژی و سرعت در همه زمینه های زندگی هستیم شما مانند یک حرفه ای سفر هوشمندانه ای را تجربه کرده اید.

خوشحال میشویم اگر شما هم از تجربه ها و پیشنهادات خود در خصوص سفر هوشمندانه با ما و مخاطبان تراولچی گپ و گفت کنید!