sibche-blue-logo
دانلود برنامه از سیب ایرانی

7 دردسر سفر انفرادی و راه حلهای آنها

سفر انفرادی

سفر انفرادی مزایای زیادی دارد اما مسلما مشکلاتی هم دارد که گاهی حل کردن آنها دشوار است. برخی از این مشکلات در یک سفر انفرادی قابل پیش بینی هستند و در نتیجه می توان برای آنها از قبل آماده بود. در اینجا ما به شما پیشنهادات و راه حلهایی برای این دردسرها ارائه می دهیم.

1.مراقبت از اسباب و وسایل سفر

همه شما با این قانون طلایی در مسافرتهایتان آشنایی دارید که هرگز نباید وسایلتان را بی توجه در جایی رها کنید اما زمانی که همسفری ندارید تا مراقب وسایلتان باشد، این مساله به یک معضل تبدیل می شود به خصوص زمانیکه می خواهید از سرویس بهداشتی اماکن یا وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

برای حل این مشکل می توانید از زمانی که در فرودگاه اختیار دارید تا وسایل خود را از هواپیما تحویل بگیرید استفاده کنید، و یا از سرویس بهداشتی مخصوص معلولین استفاده کنید زیرا معمولا فضای بیشتری دارند و میتوانید وسایلتان را همراه خود ببرید. همچینین در قطار یا اتوبوس بلافاصله بعد از توقف به دستشویی بروید تا اگر احتمالا وسایلتان را دزدیدند وقت کافی برای گزارش دهی به پلیس داشته باشید. و در آخر دقت کنید وسایل خود را در جاهای غیرمعمولی در یک قفسه یا رخت آویز جا بدهید، جاهایی که توجه کسی را جلب نکند و به راحتی در دید دیگران نباشد.

2.عکس گرفتن از خودتان

اگر اهل سلفی گرفتن نیستید باید دوربین را به دیگران بدهید تا از شما عکس بگیرند. در این صورت اگر دوربین شما گران قیمت باشد یک نگرانی به نگرانیهایتان اضافه می شود. برای این کار کسی را پیدا کنید که دوربین بهتری از دوربین شما داشته باشد در این صورت احتمال اینکه بخواهد دوربین شما را بدزدد بسیار کم میشود همچنین ابن افراد معمولا به خوبی میدانند که چطور از شما یک عکس خوب با قاب بندی و نور مناسب بگیرند.

سفر انفرادی

 

3.کرم ضدآفتاب زدن

اگر شما بدن خیلی منعطفی نداشته باشید معمولا برای زدن کرم ضدآفتاب به پشتتان دچار مشکل می شوید و دستتان به نقاطی از بدنتان نمیرسد. از غریبه ها که نمیتوانید بخواهید که این کار را برایتان انجام دهند بنابراین بهتر است به اتاق هتلتان یا دستشویی بروید تا فقط خودتان باشید و تمام تلاش خود را بکنید!!! راه دیگر این است که از اسپری های ضدآفتاب استفاده کنید که بسیار راحتتر است. از ضدآفتابهایی با SPF بالا و با دوام طولانی استفاده کنید تا مطمئن شوید در همه ساعاتی که بیرون هستید به استفاده مجدد آن احتیاج پیدا نخواهید کرد.

4.امکانات و خدمات انفرادی

اگر تصمیم دارید که با یک تور مسافرتی به سفر انفرادی بروید ممکن است با هزینه زیاد خدمات فردی روبرو شوید. اما راههایی برای صرفه جویی وجود دارد. خوشبختانه آژانسهایی هستند که برای افراد تنها تورهایی را اجرا میکنند و برای آن هزینه اضافی دریافت نمی کنند. همچنین می توانید پیش از رزرو کردن با مجری تور خود صحبت کنید شاید بتوانند به شما کمک کنند. ممکن است شما را با یک فرد تنهای دیگر همراه کنند یا شاید بتوانید بر سر قیمتها کمی با آنها چانه بزنید. به خصوص در زمانهایی که بازار سفر راکد است میتوانید با قیمت مناسبی سفر کنید. همچنین هنگام رزرو اتاق هتل اطمینان حاصل کنید که اتاقهای یک نفره دارند یا اگر اتاقهای بزرگترشان را به یک نفر میدهند، هزینه اضافی دریافت نمیکنند.

5.تنها غذا خوردن

گفتن عبارت “میز، برای یک نفر” هنگام ورود به یک رستوران یا کافه خیلی راحت نیست به خصوص اگر خیلی عادت به این مساله نداشته باشید.  اما تنها غذا خوردن چیزی است که خیلی سریع به آن عادت می کنید. بسیاری از مسافران تنها موقع غذا خوردن سر خود را کاملا با خواندن کتاب و مجله گرم میکنند اما این کار باعث می شود تا فرصت هم صحبتی با دیگران را از دست بدهند. اما میتوانید از این فرصت استفاده کنید و کتابچه راهنمای سفر را ورق بزنید  و یا ایمیلهایی را که باید ارسال کنید بنویسید. در این حد مشغول بودن باعث می شود دیگران نگاه ترحم آمیز به شما نداشته باشند و همچنین پرسنل و دیگر مشتریان راحتتر به شما نزدیک می شوند و سر صحبت را با شما باز میکنند.

سفر انفرادی

 

6.کلاهبرداری کردن از شما

برای کسانی که تنها سفر میکنند و به خصوص برای زنان تنها بسیار اتفاق می افتد که طعمه شیادان و کلاهبرداران شوند. بنابراین سعی کنید مهارتهای چانه زنی خود را در قانع کردن دیگران افزایش دهید. سعی کنید با زبان بدن بتوانید به راحتی ارتباط برقرار کنید. جذبه داشته باشید و در ابتدا مودبانه و با لبخند سعی کنید موقعیت را ترک کنید اما اگر مساله ادامه پیدا کرد بی توجه راه خود را بکشید و بروید. اگر در شرایطی هستید که نمی توانید به راحتی محل را ترک کنید، مثلا در جایی شما را با هزینه های نامعقول شارژ کرده اند به شدت از خود دفاع کنید و حتی اگر لازم است کمی شلوغش کنید چون چاره دیگری ندارید.

7.بیمار شدن

احساس بیماری کردن در زمان مسافرت حس بسیار ناخوشایندی است ختی اگر در سفر با دیگران همراه باشید اما زمانی که تنها هستید به یک فاجعه تبدیل می شود. ممکن است بخواهید در این زمان خویشتن داری کنید اما بهتر است که کسی را در جریان بیماری خود قرار دهید.به عنوان مثال می توانید به یکی از پرسنل هتل بگویید تا مطمئن شوید که کسی حواسش به شما است و حتما افراد زیادی هستند که به یک مسافر تنها در زمانهایی که احتیاج دارد کمک خواهند کرد. بیمه مسافرتی خود را به روز شده همراه خود داشته باشید تا نگرانیتان در این مواقع کم شود.