sibche-blue-logo
دانلود برنامه از سیب ایرانی

مراحل اخذ ویزای هند

هند از بزرگترین کشورهای جهان بوده که از لحاظ پهناوری در رده هفتم جهانی قرار دارد و بعد از چین، پرجمعیت ترین کشور جهان محسوب می شود. در هند صدها زبان و هزاران گویش وجود دارد و به ان کشور ۷۰ ملت نیز گویند. زبان رسمی این کشور هندی و انگلیسی می باشد. به دلیل ۸۰۰ سال تسلط ایرانیان بر هند، این کشور از فرهنگ ایران و زبان فارسی تاثیرات زیادی پذیرفته است. تراولچی در این مقاله مراحل اخذ ویزا ی هند را شرح می دهد:

تاریخچه روابط ایران و هند

در هند ادیان مختلف و مذاهب گوناگونی وجود دارد که اغلب آنها از اسلام، هندوئیسم و آیین بودایی نشات گرفته است. روابط ایران و هند بسیار قدیمی بوده و حدود ۲۵۰۰ سال قدمت دارد و روابط فرهنگی و مهاجرتی ایران و هند بسیار معروف و قدیمی می باشد به گونه ای که شاعر معروف فردوسی، در شاهنامه خود بیش از ۱۰۰ بار نام هند و سند و مکران را در اشعار خود اورده است.

سفر به هند

برای سفر به این کشور زیبا ایرانیان باید اقدام به دریافت ویزا بنمایند که خوشبختانه ویزای این کشور به صورت الکترونیکی از سایت این کشور قابل دریافت بوده و نیازی به مراجعه حضوری  شخص به سفارت هند نمی باشد. با تراولچی همراه باشید و درباره ویزاهای کشور هند و نحوه دریافت آن اطلاعات جامعی را کسب نمایید.

مراحل اخذ ویزا ی هند

اطلاعات جامع و کلی درباره کشور هند:

پایتخت: دهلی نو

زبان رسمی: هندی  ، انگلیسی

پول رایج: روپیه

اختلاف ساعت با تهران: یک ساعت جلوتر از ساعت ایران

کد کشور: +۹۱

جمهوری هند در ایران دارای یک سفارت و دو کنسولگری می باشد.

آدرس کنسولگری هند در تهران:

تهران، خیابان شهید مطهری، خیابان میرعماد، پلاک ۴۶

تلفن: ۵-۸۸۷۵۵۱۰۳-۰۲۱

فکس: ۸۸۷۵۵۱۰۲-۰۲۱ ایمیل: hoc.tehran@mea.gov.in

مراحل اخذ ویزا ی هند پرجم هند

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی هند در سال ۲۰۱۹

  1. ۱.اصل پاسپورت
  2. ۲.دو قطعه عکس جدید ۵با پس زمینه سفید (عکس بانوان با حجاب کامل اسلامی و عکس آقایان بدون کلاه، کروات، پاپیون و…)
  3. ۳.کپی صفحه اول و دوم شناسنامه کپی
  4. ۴.کپی کارت ملی
    ۵.کپی صفحه اول گذرنامه
    ۶.در صورت داشتن ویزای هند ارائه گذرنامه قبلی الزامی است

فرم مشخصات ویزا هند که از اینجا می توانید دریافت کنید.

مدت زمان اعتبار ویزا ی هند

ویزای توریستی هند یک ماه اعتبار داشته که برای اخذ ان ۱۰ روز کاری زمان لازم است اما ویزای الکترونیکی توریستی هند دارای اعتبار دو ماهه بوده و برای اخذ آن  ۳ الی ۵ روز کاری زمان لازم است .

توجه :

ویزای هندوستان از زمان صدور سه ماه اعتبار داشته و مسافر با این ویزا پس از ورود به هند اجازه ۳۰ روز اقامت را دارد و باید توجه داشته باشید که ویزای توریستی هند قابل تمدید نمی باشد.

تمامی مسافرانی که قصد سفر به هند را دارند باید دارای مدرک معتبر گردشگری بین المللی باشند، منظور از این مدارک پاسپورت و ویزای معتبری است که از سفارت یا کنسولگری هند دریافت شده باشد.

اخذ ویزای الکترونیکی

هموطنان عزیزی که میخواهند به صورت الکترونیکی اقدام به دریافت ویزای هند بنمایند باید از طریق لینک زیر فرم مشخصات را دریافت و آن را پر کنند، سپس فرم پر شده را به همراه اسکن مدارک فوق الذکر به ادرس ایمیل تراولچی ارسال نمایید پس از آن با شما تماس گرفته شده و بعد از واریز هزینه ویزا ، ویزا برای شما صادر می شود و پس از صدور برایتان ارسال میگردد.

برای دریافت فرم مشخصات ویزا اینجا را کلیک کنید 

توجه: گذرنامه شما به هیچ عنوان از خود سفارتخانه برایتان ارسال نمیگردد.