sibche-blue-logo
دانلود برنامه از سیب ایرانی

 طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران کلیه اتباع ایرانی که قصد خروج از کشور را دارند. باید قبل از مراجعه به پلیس کنترل گذرنامه مستقر در فرودگاه. مبلغی که میزان و توضیحات مربوط به آن در پایین همین صفحه آورده شده است. را تحت عنوان عوارض خروج از کشور به حساب دولت پرداخت نمایند.

اگر تجربه ی سفرهای خارج از کشور را داشته باشید.حتما این موضوع را از نزدیک لمس کرده اید که برای پرداخت عوارض باید وقت و زیادی را صرف کنید. و گاهی مجبور به ایستادن در صف های طولانی می شوید. که واضح است گاهی ماندن در این صف ها منجر به از دست دادن پرواز می شود. برای رفع این مشکل سامانه ای طراحی شده که از طریق آن مسافرین می توانند. پرداخت عوارض را به صورت کاملاً آنلاین و بدون ترافیک پرداخت کنند. که تراولچی در این مقاله جزئیات لازم را در رابطه با این سامانه را عنوان می کند.

روش های پرداخت عوارض خروج از کشور

۱. روش اول: دستگاه خودپرداز موجود در فرودگاه

دستگاه های خودپرداز اختصاص یافته جهت انجام پرداخت عوارض. در نقاط مختلف فرودگاه های بین المللی استان ها فراهم گردیده است. که می توان از طریق آنها مبلغ مورد نظر را پرداخت نمود.

۲. روش دوم: سامانه آنلاین پرداخت عوارض:

مسافران محترم می توانند قبل از مراجعه به فرودگاه نیز با مراجعه به درگاه پرداخت. اینترنتی سازمان امور مالیاتی کشور بصورت اینترتی جهت پرداخت عوارض اقدام نمایند.

۳. استفاده از اپ تراولچی

مسافرین عزیز می توانند از طریق اپلیکیشن تراولچی و مراجعه به تب خدمات آنلاین نسبت به پرداخت عوارض خود اقدام نمایند.

لازم بذکر است مسافران محترم می بایست. فیش عوارض خروج از کشور را هنگام مراجعه به پلیس گذرنامه در فرودگاه به همراه داشته باشند. و یا در صورت واریز مبلغ بصورت اینترتی، حتماً از تراکنش خود پرینت تهیه فرمایند.

توجه فرمایید که خروج از کشور پس از حداقل ۲۰ دقیقه پس از پرداخت عوارض امکان پذیر می باشد.

جداول مربوط به نرخ های عوارض خروج از کشور

نرخ عوارض خروج از کشور در سفرهای عادی
نرخ عوارض خروج از کشور در سفرهای زیارتی

لازم به ذکر است به منظور تحقق اهداف دولت الکترونیک و سهولت در انجام امور بانکی. و پیشگیری از سوء استفاده های احتمالی و با توجه به فعال شدن سامانه پرداخت الکترونیک عوارض خروج از کشور. از  ۱۴ آذر ماه عوارض به صورت نقدی دریافت نخواهد شد.